İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARIYIL KARNE MESAJI

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARIYIL KARNE MESAJI

´İnkişaf üzere yürüyüş ufku olanların yoludur´
                    Genç ve zengin bir nüfusa sahip ülkemizin en önemli potansiyeli yarınlarımız olan öğrencilerimizdir.Yarınlar,bugünlerin en iyi şekilde planlanması ve değerlendirmesine bağlıdır.Büyük Türkiye  Mefkuresine inanmış,hedefleri olan,azimli ve gayretli bir eğitim camiamız var olduğunu düşünüyoruz.Öncelikle sözü bize emanet edilen her biri ayrı bir değer olan öğrencilerimize yöneltiyoruz.
Düşünen sevgili öğrencilerimiz;
                     Sizler bize emanet,bilgi,bilinç ve ahlakla donatmaya özen gösterdiğimiz kişiliklersiniz.Hedeflerinizi iyi belirleyiniz.Kendinizi çok yönlü geliştirmeye çalışınız.Değerlerinizi önemseyiniz ve onlara bağlı kalmaya özen gösteriniz.Karneleriniz sadece bilginiz ne oranda gelişip gelişmediğinizi yansıtır.Bu açıdan yönünüzü gösteren birer işaret fişekleri gibidir.Kendinizi görme,eksikleri farketme açısından size bir ufuk verecektir.Bol bol bilinçli ve etkin kitap okumayı prensip edininiz.Yeteneklerinizi keşfederek o doğrultuda kendinizi geliştirmeye bakınız.Doğallığı ve önce kendinizi bir ayna gibi görmeyi önceleyiniz.İnkişaf üzere yürüyüşünüz hiç kesilmeden sizi başarıdan başarıya eriştirsin.
Saygıdeğer öğretmenlerimiz;
                   Adanmışlık ruhu ile büyük bir fedakarlıkla  size emanet öğrencilerimizi her yönden ilmik ilmik dokumaya ve şekillendirmeye çalıştınız.Emeğiniz ve özveriniz çok büyük.Yarınları emanet edeceğimiz öğrencilerimiz size emanet.Eğitim ve bilgi konusunda yetinmeden tempoyu artırarak  inkişaf üzere yürüyüşle büyük hedeflerimize ulaşabiliriz.Size inanıyor ve güveniyoruz.Gösterdiğiniz ilgi,özen ve fedakarlıklardan dolayı her birinize minnet ve şükranlarımız sunuyor,huzurlu ve güvenli tatiller diliyorum.İnkişaf üzere yürüyüş ufkunuz olsun.
Değerli anne ve babalar;
                     Çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmeyi önceleyiniz.Yargılayıcı ve sorgulayıcı olmayınız.Karne notları üzerinden çocuğunuzla ilişkili genellemeler yapmayınız.İyi bir rehber ve yönlendirici olmaya çalışınız.Sevgi ve şefkat her şeyin ilacıdır.Çocuğunuzla birlikte okuma,etkinlik ve inkişaf üzere yürüyüş içinde olunuz.İlgi ve duyarlılığınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyor,iyi tatiller diliyorum.
Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor,huzurlu ve güzel bir dinlenme süreci geçirmenizi temenni ediyorum.İnkişaf üzere yürüyüşümüz daimi olsun!

                                                                                                                Mehmet DAĞ
                                                                                                                   Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mustafa Kemal Paşa Mah. 10.Yıl Cad. No21 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.