İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB ( COMENİUS ) PROJESİ

2014 – 2015 öğretim yılında İlçemiz Mehmet Akif  Ersoy Çok Programlı Lisesi AB projesi Comenius kapsamındaki ülkelerin okulları ziyaret etme etkinlikleri  İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet DAĞ´ın ziyaret edilmesi ile devam ediyor. 
AB ( COMENİUS ) PROJESİ

22 şubat 2015 günü İstanbul’a gelmeye başlayan proje ülkelerinin öğretmen ve öğrencilerinden oluşan 56 kişilik kafile, Mehmet Akif  Ersoy Çok Programlı Lisesi proje sorumlusu İngilizce öğretmeni  İlker KIRAN ve yardımcıları Mutlu ÖNKAL (Müdür yardımcısı) ve Ayşegül ŞİMŞEK(Grafik Fotoğraf Alanı Öğrt)  tarafından karşılanan misafirlere,  proje hedeflerini destekleyecek şekilde, kültürlerin tanınması ve kaynaştırılması amaçlandı. 6 değişik Avrupa ülkelerinden  ( İngiltere, Romanya, Hırvatistan, Macaristan, Bulgaristan, İspanya ) gelen öğretmen ve öğrencilerden , öğretmenler, Mehmet Akif  Ersoy Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden gönüllü öğrencilerin evlerinde misafir edildiler. Bir hafta süren proje etkinliğinde Türk Kültürü tanıtıldı ve İstanbul’un çeşitli tarihi ve turistlik yerleri gezdirildi. Ziyaret  sırasında kültürümüzün içinde yer alan misafir karşılama , uğurlama, selamlaşma, hoşgörü, saygı, sevgi gibi konulara özen gösterildi. 26 Şubat günü misafir öğrenci ve öğretmenleri ile okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan heyet okul müdürümüz Fahri KARADAĞLI  başkanlığında, İlçe Mili Eğitim Müdürümüzü ziyaret etti.  İlçe Müdürümüz Sayın Mehmet DAĞ tarafından kabul edilen heyete İlçe Müdürümüz tarafından Avrupa ülkeleri ile Türk Eğitim sistemi hakkında ve Arnavutköy’ün stratejik önemi hakkında bilgiler verildi.

Mustafa Kemal Paşa Mah. 10.Yıl Cad. No21 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.