İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi hem sevinç hem de birazcık hüzün barındırır içerisinde.Böylesi bir geceye kavuşmuş olmak tövbe kapısından içeri girip affa mazhar olmak biz inananlar için büyük bir ümit ve sevinç vesilesidir.Ama bir yandan da Kadir Gecesi Ramazan’a artık elveda edeceğimizin emaresidir bir bakıma.Anlarız ki Ramazan’ın bitmesine bir elin parmakları kadar gün kalmıştır.Bu zaviyeden bakınca da biraz hüzünleniriz aslında.Bu vesile ile yeni uğurladığımız Kadir Gecenizi tekrar tebrik ederken, Ramazan Bayramınızı da tüm kalbi duygularımla kutluyor,şahsım ve başında olmaktan onur duyduğum ilçe milli eğitim camiası adına nice bayramlara sağlık ve esenlik içinde kavuşmamızı Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Bizleri birbirine yakınlaştıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı Mübarek Ramazan Bayramına bir kez daha kavuşmanın büyük mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.Bayramlar; toplumun manevi bir zenginliği olup, birlik ve beraberliği perçinleyen, insani vasıfları ön plana çıkaran, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının en yükseğe çıktığı çok özel ve kutsal günlerdir.

 Bayramlarda; dargınlık ve kırgınlıkları unutturarak, dayanışma ve yardımlaşmayı artırarak, kardeşlik duygularımızı güçlendirmeli, bayramlarımızı günün anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız.

 Unutmamalıyız ki sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar, üzüntüler ve acılar da paylaşıldıkça azalır.

 Toplumumuzda önemli bir yeri olan bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak, paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi gibi duygularının yaşanabilmesine vesile olmasıdır.

 Ama ne yazık ki,ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar başta olmak üzere, komşu ülkelerdeki savaş, göç, kan ve gözyaşı hepimizi derinden etkilemektedir. Devletimiz geçmişte olduğu gibi bugünde dünyadaki mazlumlara, savaş mağdurlarına kucak açarak, dünyaya insanlık örneği vermeye devam etmektedir. Kan, acı ve gözyaşının hakim olduğu komşu ülkelerdeki ve tüm dünyada ki insanlık dramının bayram vesilesiyle bir an önce son bulmasını, dünya da huzur ve barışın hakim olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mübarek Ramazan Bayramınızı bir kez daha kutlar, ülkemize, İslam alemine ve Dünya ülkelerine huzur ve barış getirmesini, hayırlara vesile olmasını diler, saygı ve sevgiler sunarım.

 Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mehmet DAĞ

Mustafa Kemal Paşa Mah. 10.Yıl Cad. No21 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.