İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARIYIL KARNE MESAJI

´Gideceği yeri bilmeyene kimse yardım edemez´

                    Genç ve zengin bir nüfusa sahip ülkemizin en önemli potansiyeli yarınlarımız olan öğrencilerimizdir.Yarınlar,bugünlerin en iyi şekilde planlanması ve değerlendirmesine bağlıdır.Büyük Türkiye  Mefkuresine inanmış,hedefleri olan,azimli ve gayretli bir eğitim camiamız var olduğunu düşünüyoruz.Öncelikle sözü bize emanet edilen her biri ayrı bir değer olan öğrencilerimize yöneltiyoruz.

Düşünen sevgili öğrencilerimiz;

                     Sizler bize emanet,bilgi ve ahlakla donanmaya özen gösterdiğimiz kişiliklersiniz.Hedeflerinizi iyi belirleyiniz.Kendinizi çok yönlü geliştirmeye çalışınız.Değerlerinizi önemseyiniz ve onlara bağlı kalmaya özen gösteriniz.Karneleriniz sadece bilginiz ne oranda gelişip gelişmediğini yansıtır.Bu açıdan yönünüzü gösteren birer işaret fişeklere gibidir.Kendinizi görme,eksikleri farketme açısından size bir ufuk verecektir.Bol bol bilinçli ve etkin kitap okumayı prensip edininiz.Yeteneklerinizi keşfederek o doğrultuda kendinizi geliştirmeye bakınız.Doğallığı ve önce kendinizi bir ayna gibi görmeyi önceleyiniz.

Saygıdeğer öğretmenlerimiz;

                   Adanmışlık ruhu ile büyük bir fedakarlıkla öğrencilerimizi her yönden ilmik ilmik dokumaya çalıştınız.Emeğiniz ve özveriniz çok büyük.Yarınları emanet edeceğimiz öğrencilerimiz size emanet.Eğitim ve bilgide yetinmeden tempoyu artırarak büyük hedeflerimize ulaşabiliriz.Size inanıyor ve güveniyoruz.Gösterdiğiniz ilgi,özen ve fedakarlıklardan dolayı her birinize minnet ve şükranlarımız sunuyor,huzurlu ve güvenli tatiller diliyorum.

Değerli anne ve babalar;

                     Çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmeyi önceleyiniz.Yargılayıcı ve sorgulayıcı olmayınız.Karne notları üzerinden çocuğunuzla ilişkili genellemeler yapmayınız.İyi bir rehber ve yönlendirici olmaya çalışınız.Sevgi ve şefkat herşeyin ilacıdır.Çocuğunuzla birlikte okuma,etkinlik ve yürüyüş içinde olunuz.İlgi ve duyarlınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyor,iyi tatiller diliyorum.

Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor,huzurlu ve güzel bir dinlenme süreci geçirmenizi temenni ediyorum.

 

                                                                                                                Mehmet DAĞ

 

                                                                                                                   Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mustafa Kemal Paşa Mah. 10.Yıl Cad. No21 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.