İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Adanmış Hayat

"Eğitime Adanmış Hayatlar" projesi kapsamında davet edilen Yaşar Fersahoğlu,Arnavutköy Kültür Merkezi´nde konuştu.
Eğitime Adanmış Hayat

"Eğitime Adanmış Hayatlar" projesi kapsamında davet edilen Yaşar Fersahoğlu,Arnavutköy Kültür Merkezi´nde konuştu.

Programa Enderun Özgün Eğitimciler Derneği  Arnavutköy Kent Konseyi Başkanı Yusuf Gün,Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürü Şerafettin Ekici,Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ,Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir,Arnavutköy ve Sultangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri,okul müdürleri,kurum müdürleri,stk temsilcileri ve öğretmenler katıldı. 

Protokol konuşmalarının ardından konuşmacı olarak davet edilen Prof. Dr. yaşar Fersahoğlu,Öğretmenlik mesleğinin kutsal mesleklerden biri olduğunu,öğretmnelere bu bağlamda çok iş düştüğünü,okuyan ve okumayı hedef gösteren idealist insanlar yetiştirmeyi tüm eğitimcilerin şiiar edinmesi gerektiğini belirtti.

Fersahoğlu,yeni bir döneme girdiğimiz şu zamanda Türkiye ve Dünya´nın hızlı bir değişim geçirdiğini,bu değişime ayak uydurmak adına herşeyimizle kendimizi yenilememiz gerektiği belirtti.Mesleğine aşık bir insan olduğunu belirten Fersahoğlu,iş yaparken kafasının hep yeni eğitim üzerine düşünmeye kurguladığını belirtti. Çok kutlu bir mesleğe sahip olduğu için yıllarca gururla yaşadığını belirten Fersahoğlu,japonya´dan Amerika´ya kadar evinde kalacağı öğrencilerinin olduğunu söyledi.21. yüzyılda markalaşmak gerektiğini söyleyen Fersahoğlu,markalaşamayanların dünyada yerinin olamayacağını belirtti.

Müslümanların sayısının 40 sene önce 1,5 Milyar olduğunu,şu an ise 1,2 Milyar civarında bir nüfusa sahip olunduğunu,kaliteli müslüman sayısında azalma yaşandığını,her alanda kaliteden ödün vermeyecek yapıyı bozmadan hareket edilmesi gerektiğini belirten Fersahoğlu,pedagojik formasyonu olmayan insanların eğitimin içerisinde olmaması gerektiğini belirtti.Fersahoğlu,uygulama yapmadan,hayattan kopuk eğitimin olmayacağını,bilim ve teknolojinin çıldırdığı bir yüzyılda çocukların ufuk açıcı fikirlerle donatmak gerektiğini söyledi.Kadını kurtaramayan toplumların kurtarılmasının çok zor olduğunu,eğitimin bu alandan başlayarak her alana indirgenmesi gerektiğini belirten Fersahoğlu,öğretmenlere kitap tavsiyesinde bulundu.Fersahoğlu, kaliteli eğitimin niteliklerini de örneklerle açıklayarak konuşmasını tamamladı.

 

Eğitime Adanmış Hayatlar Yaşar FersahoğluEğitime Adanmış Hayatlar Yaşar FersahoğluEğitime Adanmış Hayatlar Yaşar FersahoğluEğitime Adanmış Hayatlar Yaşar FersahoğluEğitime Adanmış Hayatlar Yaşar FersahoğluEğitime Adanmış Hayatlar Yaşar FersahoğluEğitime Adanmış Hayatlar Yaşar FersahoğluEğitime Adanmış Hayatlar Yaşar Fersahoğlu

 Mustafa Kemal Paşa Mah. 10.Yıl Cad. No21 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.