İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Ortaokulu’ndan Bir Başarı Daha…

Fatih Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinden takdire şayan bir başarı daha…Erasmus+ Okul Eğitimi Programı kapsamında 2015 yılında Erasmus+ Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklığa kabul edilen Fatih Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri yurt dışında. Projenin adı “Gezegenimizi Koruyalım”, stratejik ortaklık kurulan ülkeler İspanya, İtalya, Yunanistan, Slovakya ve Türkiye. Koordinatör ülke ise Slovakya’dır. Yaklaşık iki yıl sürecek olan projenin birinci ayağı İspanya’ da başlayacak ve son ayak İtalya’ da tamamlanacaktır.
Fatih Ortaokulu’ndan Bir Başarı Daha…

Fatih Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinden takdire şayan bir başarı daha…Erasmus+ Okul Eğitimi Programı kapsamında 2015 yılında Erasmus+ Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklığa kabul edilen Fatih Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri yurt dışında, Projenin adı “Gezegenimizi Koruyalım”, stratejik ortaklık kurulan ülkeler İspanya, İtalya, Yunanistan, Slovakya ve Türkiye. Koordinatör ülke ise Slovakya’dır. Yaklaşık iki yıl sürecek olan projenin birinci ayağı İspanya’ da başlayacak ve son ayak İtalya’ da tamamlanacaktır.

Proje sayesinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz birçok kazanım ve deneyim elde edeceklerdir. En önemli kazanım Erasmus+ Programı altında bireylerin öğrenme

hareketliliğidir. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz proje kapsamında farklı ülkeleri ziyaret ederek farklı deneyimler ve farklı öğrenmeler gerçekleştireceklerdir. Değişik kültürleri tanıyacak, farklı öğretim yöntem ve tekniklerini hatta farklı öğrenme materyallerini görme imkânına sahip olacaklardır. Ayrıca dil gelişimlerini destekleyecek müthiş bir pratik yapma fırsatı bulacaklardır. Bir diğer kazanım olan yenilik ve iyi uygulama değişimi için işbirliği sayesinde edindikleri deneyimleri ve bilgileri, kendi okullarındaki bireylerle paylaşarak hayat boyu öğrenme kapsamında büyük bir başarıya imza atacaklardır. Bir diğer kazanım ise politika reformuna destek olma noktasında değişim hareketliliğini gerçekleştiren ülkeler arasında olumlu ilişkiler geliştirilerek küreselleşen dünyaya daha iyi uyum sağlayabilecek nesiller yetişecektir.

Bütün bu kazanımlardan en iyi faydayı nasiplenebilmek ümidiyle Fatih Ortaokuluna, öğrenci ve öğretmenlerine bu zorlu ama bir o kadar da keyifli yolculukta şimdiden başarılar…

 

Mustafa Kemal Paşa Mah. 10.Yıl Cad. No21 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.