İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet DAĞ'ın Veda Mesajı

"Sahip olduğumuz hayatı, her nimeti, her nefesi bize emanet eden yüce Rabbime sonsuz hamdü senalar olsun."
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet DAĞ'ın Veda Mesajı

5,5 yıldır yürüttüğüm Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden İl Emrine Araştırmacı olarak atanmam nedeniyle 28.02.2020 tarihi itibariyle ayrılıyorum.  

5,5 yıldır yürüttüğüm Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevim süresince; şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmen arkadaşlarımız ve tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte Arnavutköy'e aşkla şevkle hizmet etmenin çabası içerisinde olduk.  

2014'de göreve geldiğim andan bugüne kadar üstlendiğim her görevi öğretmenlik mesleğine başladığım ilk günkü aşk ve şevkle, mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getirmeye çalıştım.  Aynı disiplin içerisinde başında bulunduğum kurumu, hep bir adım öteye taşımanın gayreti içerisinde oldum.  

Arnavutköy eğitim camiasının bilgi birikimi, pozitif enerjisi ve heyecanına olan  inancımızla çıktığımız kutlu yolculukta, Arnavutköy'de eğitimin çıtasını daha yükseğe çıkarmak için azim ve kararlılıkla çalıştık. Makamların geçici olduğu şuuruyla, makam kapımızı da gönül kapımızı da insanımıza açmaktan çekinmedik. Buraların erişilmez olmadığını, buralarda bulunanların asıl maksadının bu aziz millete hizmet etmek olduğunu her vesile ile gösterdik. Hiçbir kişiyi ya da toplumun bir kesimini ayrıştırıp ötekileştirmedik. Herkese eşit mesafede durup birleştirici, bütünleştirici bir rol oynadık. Erdemli bir duruş sergiledik.  Bu süreçte mesleki anlamda pek çok yeni tecrübeyi edinirken birbirinden kıymetli yüzlerce anıyı da biriktirdik. Tematik gelişim yöntemi ile eğitimde ilerledik. Eğitimin paydaşları olarak yarınlarımızın teminatı evlatlarımızın her anlamda en iyi şekilde yetişmeleri, vatanımıza, milletimize, devletimize, bayrağımıza bağlı nesiller olarak toplumdaki yerlerini almaları, gelecekte tüm dünya ile rekabet edecek bilimsel ve teknolojik donanıma bugünden sahip olmaları için İlçemizde eğitim tarihine geçen ilkleri gerçekleştirdik.

Master Şehrengiz projesi, Eğitim ufkumuz, Bilim, Kültür ve Sanat Günleri, Şehrengiz gazetesi, Milli Hafıza Projesi, Sinema Atölyeleri, 1453 Çocuk yazarlar, İlk Cemre Dergisi, İlçe Tanıtım Videoları, Okul Yayınları Müzesi, Okul Camii etkileşimi projesi, Birikim haline gelen yayınlarımız ve daha sayamadığımız neler neler ürettik. Hepsi Arnavutköy'ün çocukları ve güzel insanları içindi.  Bu amaç doğrultusunda da; Eğitimin bireyi nitelikli hale getirme çabası olduğu düşüncesiyle mahalli imkanları da kullanarak tüm eğitim kurumlarının fiziki ve teknolojik altyapısını geliştirip nitelikli kurumlar haline getirmeye çalıştık.  

Okul öncesinde, temel eğitimde, ortaöğretimde ve okuma yazma seferberliğine katılım oranlarında ciddi başarılar gerçekleştirdik.   Öğrencilerimizin Orta öğretime ve yükseköğretime geçiş sınavlarındaki becerilerini artırmak düşüncesiyle eğitim projeleri hazırladık ve uyguladık. TÜBİTAK, Matematik Olimpiyatları, Avrupa Birliği Projelerinde, İSTKA projelerinde, Yerel ve Ulusal birçok yarışmada ilçemizi layık olduğu seviyelere hep birlikte çıkardık. Ülkemiz için güzel bir örnek teşkil ederek geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin gelişimine katkı sağladık. Sanatın ve sporun tüm dallarını en üst düzeyde destekleyerek ilçe ve Türkiye derecelerinin alınmasını sağladık. İlçemizde eğitim-öğretim hizmetlerindeki gelişim ve değişimin ve yakalanan başarının hız kesmeden sürdürüleceğine, en yakın gelecekte örnek gösterilen ilçeler arasında en önde olacağına gönülden inanmaktayım. Hepsini sizlerle, yürekli ve samimi öğretmenlerimizle yaptık. Bu duygu ve düşüncelerle beş yılda yapılanlara desteklerinizden dolayı şahsım ve kurumum adına, bize güven ve destek veren başta beraber yürüdüğümüz dostlarımıza olmak üzere tüm paydaş kurumlarımıza, anne-babalara ve özellikle tüm personellerimize teşekkür ediyorum.        

Zira bu bir bayrak yarışı, sancak devir teslimidir.  İlçemizde bu bayrak yarışını bir sonraki kulvara taşıyacak, eğitim sancağını bizlerden sonra devralan kıymetli arkadaşımıza da şimdiden başarılar diliyorum.  

Bizlere maddi ve manevi desteği ile dualarını esirgemeyen Arnavutköy halkımıza ve dostlarımıza şükranlarımı arz ederken, sizlere bundan sonraki çalışma hayatınızda sağlık ve başarı dileklerimi iletiyorum.  

 

 

Mehmet DAĞ

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

27-02-202027-02-202027-02-2020

Taşoluk Mah.Akbaba Sk. No3 Kat3 PK34283 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.