İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN KARNE MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN KARNE MESAJI

 YIL SONU KARNE MESAJI

        2017-2018  Eğitim-Öğretim yılının sonuna geldik.Büyük bir inkişafla geçen,başarılarla dolu bir yılı uğurlamanın hüznü olsa da,başarı halkasına bir halka daha eklemenin haklı gururu var yüreklerimizde. İlk anın heyecanını bir an bile kaybetmeden.Üstelik, yeni yolculukların heyecanını üzerine  katarak. Bitmeyen bu heyecanla,ilçemiz sathında 60 bine yaklaşan öğrencimizin  her gün yüreklerine dokunarak, genç dimağlara ilim ve fenle yeni ufuklar açtığımız bir yılı geride bırakıyoruz.

      Sevgili Öğrenciler,

      Değerli Öğretmenler,

      Kıymetli Veliler,

       Eğitim-Öğretimin değişmez en önemli saç ayaklarısınız bir nevi.Bir taraf eksik kalırsa diğer taraflarda etkilenir ister istemez bu eksiklikten.Fakat özünde okulların temel ögesi sevgili öğrenciler sizlersiniz.Geçmişin mirasçıları,geleceğin emanetçilerisiniz.Gözümüzün arkada kalmamasına sebeb,geleceğe umudumuzsunuz. Sizler varlığınız ve ileriye koyduğunuz hedeflerle aynı zamanda ülkemizin aydınlık yarınlarını şekillendiriyorsunuz.İşte bu noktada,hedefleri belirleme ve hedeflere ne denli ulaştığımızın tesbiti için bir değerlendirme yapılıyor.Değerlendirme olmalı ki;kim hedeflere ulaşmada gerekli çabayı sarf etti,kim bu hedefleri içselleştirerek sizden beklenen görevleri yerine getirdi tesbit etmek zaruriyeti hasıl oluyor.Aslında çok duyduğumuz bir laf vardır.Çalışanla çalışmayan belli olsun derler.Bir bakıma da bunun tesbitidir bu.Evet bu tesbiti karneye döküyoruz  Sevgili Öğrenciler!

       Bir dönem,bir yıl boyunca belirlenen,sizden istenen hedeflere ne denli ulaşabildiniz bunun tesbitini yapıyoruz bir nevi.Sizleri yargılamak asla değil karne ile başarınızı belgelendirmek.Sadece hedeflere ne derece ulaştık veya hedeflere ulaşma noktasında ne gibi tamamlamamız gerekli eksiklerimiz var bunların tesbiti yapılan.Karne bir diğer açıdan bizi hayata hazırlayan,bizi ileride hayatın daha çetin zorlukları ile karşılaşmadan ,hayata okul sıralarında adepte olmaya hazırlayan bir belge.Çalışarak başarıya ulaşacağımızın,başarıyı elde etmenin zorlukları aşarak elde edileceğinin bizlere uygulamalı bir eğitim algısı.

         Karnemiz başarılı ve başarısızlığımızı değil,hedeflere ne kadar ulaştığımızı,ulaşmadıysak ta ulaşmak için tamamlamamız gereken  ne gibi eksiklerimiz var,onu yansıtan bir belge.Hedefe ulaşanlarımızı Takdir,Teşekkür ve İftihar Belgeleri ile ödüllendiriyor,ulaşamayanlarada yol gösteriyoruz.Asla ve asla cezalandırmıyoruz ,belirlenen hedeflere ulaşamadın diye.Takdir,Teşekkür ve İftihar alamayanlara da  eksiklerini tamamlarsan sende bu belgeleri alabilirsin diyoruz aslında.

        Netice itibarı ile,bir yılı daha geride bırakıyoruz.Eğitim-Öğretim sürecinin dahilinde  yer alan tüm  eğitim paydaşlarına,  böylesi yoğun geçen bir  süreçte gösterdikleri emek ve gayret için hasseten teşekkürlerimi iletiyorum.Sevgili öğrencilerim sizlere de Eğitim-Öğretim hayatınızda üstün muvaffakiyetler diliyor,hepinizin gözlerinizden öpüyorum.

 

 

                                                              Mehmet DAĞ

                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mustafa Kemal Paşa Mah. 10.Yıl Cad. No21 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.