İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK DÜNYASI VE TOPLULUKLARI HAFTASI

KONI SÖZ ASEL TEG BU YALGAN BASAL  BASAL YIP ACITMA AGIZ YI ASEL  BU YALGAN SÖZ IG TEG KONI SÖZ SIFA  BU BİR SÖZ OZAKI URULMIS MESEL   YALAN SOĞA GİBİ,BALDIR DOGRU SÖZ. BAL YE, SOĞAN YEYİP ACITMA AĞIZ. YALAN SÖZHASTALIK, DOĞRU SÖZ ŞİFA, BUL SÖZ, ESKİLERDEN VURULMUŞ BİR İZ.
TÜRK DÜNYASI VE TOPLULUKLARI HAFTASI

"Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası" İlçemiz Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesinde düzenlenen programla kutlandı.

  Orginizasyonunu Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesinin yaptığı programa Arnavutköy Kaymakamı Sayın Kasım Fikret DAYIOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DAĞ, Şube Müdürleri,Ali ÇİBUK, Abidin MERDAN,  okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.   Saygı Duruşu ardına okunan İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet DAĞ programa katılımlarından ve desteklerinden dolayı misafirlere teşekkür etti. Protokol konuşmalırının ardından  öğrencilerin hazırladığı yöresel kıyafetlerin sergilendiği defile izleyenlerden büyük alkış aldı.  Okunan şiirler ve halk Oyunlarının yanı sıra Okul öğretmenlerinin konseri, TRT sanatçısı Bünyamin AKSUNGUR ve Türk Ses Topluluğunun Konseri, Arnavutköy Belediyesi Folklor ekibinin gösterileri ile devam ederken, bahar ayının müjdecisi olarak kutlanan Nevruz´un bir diğer geleneği olan yumurtalar protokol tarafından tokuşturuldu.  Program sonunda Türk Dünyasının Orta Asyadan çıkışını simgeleyen demirler dövülerek yakılan ateş üzerinden atlandı.Mustafa Kemal Paşa Mah. 10.Yıl Cad. No21 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.