İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan ŞENOL'dan Öğretmenlerimize ''Sınıf Yönetimi'' Semineri

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ''Farkında mısınız?'' başlığı altında, Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan ŞENOL tarafından, ilçemizdeki tüm okulların Sözleşmeli Öğretmenlerine ''Sınıf Yönetebilmenin'' püf noktaları anlatıldı.
Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan ŞENOL'dan Öğretmenlerimize ''Sınıf Yönetimi'' Semineri

267 sözleşmeli öğretmenimizin katıldığı ''Sınıf Yönetimi'' temalı seminer programımız Avlu34 konferans salonunda gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet DAĞ'ın açılış konuşmalarıyla başlayan programımız; Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan ŞENOL'un, Öğretmenlerin, ders işleme tekniklerine ilişkin doğruları ve yanlışlarına değinmesi ile devam etti. Öğrencilerin altyapı eksikliğinden, derse odaklanamadığına dikkat çekildi. Motor becerilerini geliştirme çalışmalarına okul öncesi eğitim ile başlanması gerektiğini belirtti. Derslerin drama ve çeşitli oyun teknikleriyle işleyerek zevkli hale getirilmesi halinde öğrencinin ders ilgisi azalmayacak ve kendisi ile birlikte diğer öğrencilerin de öğrendikleri kalıcı olacağı üzerinde durdu. Öğrenmede Bireysel ve Çoklu zekanın etkisi, Öğretmen ve Öğrenmenin Önemi, Sorun Çözme Becerisi, Ailenin Rolü, gibi pek çok konuda öğretmenlerimizi aydınlattı. Uzman Psikolog Özkan Şenol'un seminer programındaki sahne performansı, izleyenlerle kurduğu iletişimi, esprili anlatımı öğretmenlerin büyük beğenisini kazandı. Seminere katılan öğretmenlerimiz, çok faydalı bilgiler edindiklerini ve faydalı bir seminer olduğunu belirterek, özellikle velilere yönelik bu tür seminerlerin verilmesi konusunda da istekte bulundular. Öğretmenlerimiz, Uzmanımızın yazdığı kitapları imzalatırken, bu seminerlerin çok verimli ve zevkli geçtiğini de belirttiler. Seminerin sonunda Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet DAĞ, Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan ŞENOL´a teşekkür ederek İlçemiz ´deki tüm öğretmenlerimiz adına hediyesini takdim etti, seminerlerin devamını diledi.

 

04-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-2020

Mustafa Kemal Paşa Mah. 10.Yıl Cad. No21 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.