İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARNAVUTKÖY İLÇESİ MART AYI DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI ( YÖGEP) YAPILDI.

Arnavutköy İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi tarafından, Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) Mart ayı etkinliği yapıldı. 
ARNAVUTKÖY İLÇESİ MART AYI DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI  ( YÖGEP) YAPILDI.

Arnavutköy İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi tarafından, Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) Mart ayı etkinliği yapıldı. Günümüzde değişimler ve gelişmeler dinamik bir süreç içerisinde hızla devam etmektedir. Eğitim alanında okullarda bu değişim, dönüşüm ve gelişmelerden etkilenmektedir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ise büyük oranda eğitim liderinin iletişim ve yönetişim becerilerine bağlıdır. Bu çerçevede Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından , İmam Hatip Lise ve Ortaokullarında görev yapan yöneticilere “Yönetici Gelişim Planı” (YÖGEP) hazırlanıştır.

Arnavutköy  İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü Mart ayı YÖGEP konusu; “Altarnatif okul uygulamaları ve eğitim modellerinin incelenmesi (Montessoria, Reggio, Tabiat okulları, Uzaktan Eğitim, Khan akademisi, Okulsuz Eğitim, Ev Okulu vb.)” 14.03.20109 tarihinde perşembe günü saat 9:30 da Arnavutköy Hasan Tahsin İmam Hatip Ortaokulunun ’nun ev sahipliğinde  gerçekleştirilmiştir. Toplantıya 22 okul müdürü ve müdür yardımcısı katılmıştır. Kahvaltı ile başlayan toplantı sunumlarla devam etti.

 

Şube Müdürü Abidin MERDAN’ın, YÖGEP hakkında ve Din Öğretiminin çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Bu toplantıların aylık bazda, çalışmalarımızı ve okullarımızın durumunu değerlendireceğimiz imkânları oluşturduğunu dile getirdi. KTS çalışmaları ve önümüzdeki yılda, imam hatip okullarının tanıtımı ve öğrenci kayıtları ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında müzakere yapıldı. Ve bu konularla ilgili Nisan ayında yapılacak toplantıda, yapılacak çalışmaların neler olabileceği üzerinde durulması kararlaştırıldı. Şube Müdürü Abidin MERDAN, katılımcılara teşekkür etti.  Şube Müdürü Abidin MERDAN ” Montessori Eğitimi, Reggio Emılıa Yaklaşımı ve Khan Akademi” ” konusundaki sunumu ile faaliyet sona ermiştir.

 

18-03-201918-03-201918-03-2019

Taşoluk Mah. , Akbaba Sokak , No 3 , K /3 , PK 34283 Arnavutköyİstanbul - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.