İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İBRAHİM ÖZAYDIN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN VİRÜS YAYILIMINA KARŞI HAVA STERİLİZASYON CİHAZI

  Arnavutköy İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki meslekî ve teknik okullarımız koronavirüs pandemisinin ortaya çıktığı günden beri her alanda üzerinde düşen görevi yerine getirmeye devam ediyor.Bu kapsamda toplu alanlarda ve kişisel olarak kullanmak üzere dezenfektan ve solüsyonlar, sağlık çalışanları için cerrahi maske ve siperlikler, tek kullanımlık önlükler ve tulumlar üretiliyor.  
İBRAHİM ÖZAYDIN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN VİRÜS YAYILIMINA KARŞI HAVA STERİLİZASYON CİHAZI

 

Bu süreçte, Covid-19'un hava yolu ile bulaştığının bilim insanları tarafından teyit edilmesinden sonra, hava sterilizasyon cihazı ihtiyacı da ortaya çıkmıştır.

Buna bağlı olarak Arnavutköy İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik ? Elektronik Teknolojisi alanı öğretmenleri tarafından UVC Hava Sterilizasyon Cihazı geliştirilmiştir. Cihazın okul, hastane, banka, kamu kurumları,  fabrika gibi toplu halde insanların bulunduğu kapalı ortamlarda tavana asılarak kullanılması hedeflenmektedir.

 

Cihazın üretilmesi için çalışmaları yürüten Okul Müdürü Talha BEKTAŞ, Elektrik ? Elektronik Teknolojileri Alan şefi Okan KOÇU ile alan öğretmenleri Çağlar ÖNER, Numan KARAMAN ve Osman TOPLU'ya çabaları için teşekkür ederiz

Taşoluk Mah.Akbaba Sk. No3 Kat3 PK34283 Arnavutköy/İSTANBUL - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.