İSTANBUL ARNAVUTKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hasip TURHAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hasip TURHAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 24 Kasım 1928'de "Başöğretmenlik" ünvanının verildiği, bir "24 Kasım Öğretmenler Günü" nü daha şeref, haysiyet ve onurla idrak ediyoruz.    

Diğer mesleklerden farklı olarak, bizlere emanet edilen çocuklarımızı gelecek nesillere; vatanına ve milletine bağlı, milli ve manevi değerlerini özümsemiş, dünyayla yarışabilecek ölçüde birikimli ve donanımlı hazırlamak gibi bir misyon taşıyoruz. Sizlerin birer eğitim neferi olarak taşıdığınız bu yükün ağırlığı ve paylaştığınız sorumluluğun bilincinde olduğunuzu biliyor ve gururla duyuyorum.    

Her birinizin büyük gayret ve fedakârlıklarla, nakış nakış işlediğiniz çocuklarımız; memleketimizin içinde bulunduğu kritik coğrafyada bizleri 2023 hedeflerine taşıyacak en büyük gücümüz olacaktır. Bu yüzden göreve ilk başladığınız günden beri hiç kaybolmayan heyecanınız, azim ve özveri ile elinizde taşıdığınız meşaleyi hiç söndürmeden ilerleyeceğinize can-ı gönülden inanıyor ve güveniyorum. Sizlerin, birlikte baş koyduğumuz bu yolda ilim, irfan ve imanla atacağı her adımın yanında ve en büyük destekçisiyim.    

Böylesine anlamlı bir günde Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk  başta olmak üzere terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz ile ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi tek tek saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.   24 Kasım Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.

Taşoluk Mah. , Akbaba Sokak , No 3 , K /3 , PK 34283 Arnavutköyİstanbul - (2126810620) (2126810607) (2126810608)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.